Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Selgusid auhinna „Hea töökeskkond 2023“ võitjad

15.12.2023 | 11:27

Igal aastal tunnustab Tööinspektsioon ettevõtteid, kes on oma eesmärgiks võtnud hea töökeskkonna arendamise. Sel aastal pälvisid auhinna Solita OÜ ja Fujitsu Estonia AS.

Auhinna välja andmisel hinnati ettevõte töökeskkonda, töökeskkonna riskianalüüsi asjakohasust ja tegevusi töötajate tervist mõjutavaid ohtude maandamisel. „Hea meel on tunnustada tööandjaid, kes väärtustavad töötajate heaolu, nii füüsilist kui ka vaimset,“ tõdeb Tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep. Ta lisas, et Eesti tööturul pole probleemid kadunud, kuid häid ja eeskujulikke kandidaate on aastatega juurde tulnud.

Auhinda antakse välja kahes kategoorias - alla 50 töötajaga ja üle 50 töötajaga ettevõttele.

Väikeettevõtete kategoorias pälvis sel korral tunnustuse Solita OÜ, kus on hästi toimiv töökeskkonnaga tegelev meeskond ning töötajate vaimse tervise hoidmisse panustatakse süsteemselt.

Solita OÜ personalijuhi Maarika Pukspuu sõnul muutis Hea Töökeskkonna auhinna saamine neid väga rõõmsaks ja uhkeks. "Meil on väga palju ettevõtteüleseid tegevusi, mis mitte ainult ei hoia ära õnnetusi või ohtusid, vaid hoolitsevad selle eest, et inimestel oleks rõõmus ja hea olla ning koormus oleks paras," märkis ta, et Solitases pakutakse töötajatele igakülgset psühholoogilist abi.

Suuremate ettevõtete kategoorias sai auhinna AS Fujitsu Estonia, kus tegeletakse töötervishoiu ja tööohutuse korraldamisega süsteemselt kõikidel tasandite, sh ei jäeta tähelepanuta ka kaugtööd tegevaid töötajaid.

AS Fujitsu Estonia töötajate sõnul on auhinna saamine nende jaoks üdini positiivne. “Meie teame kui äge meil on ja on tore, kui tuleb ka väljastpoolt tunnustus,” rääkis Merike Turja töötervishoiu ja tööohutusejuht Põhja-Euroopas.

Suure uhkusega võivad finalistidena tunda end ka üle 50 töötajaga ettevõtete kategoorias Eolane Tallinn AS ja SK ID Solution OÜ ning alla 50 töötajaga ettevõtete kategoorias BB Finance OÜ. Võitja valimine ei tulnud kergelt ja rebimine oli sel aastal tihe.

Hea töökeskkonna auhinnaga soovib Tööinspektsioon tõsta esile ettevõtteid, kus väärtustatakse töötajate tervist säästvat töökeskkonda ja ohutut töötamist. Auhinda antakse välja üheksandat korda. Varasemalt on hea töökeskkonna auhinna saanud Crystalsol ja Tallinna Vesi (2015), Saku Metall ja Harju Elekter Teletehnika (2016), Baltic Oil Service ja Derivco Estonia (2017), Bonava ja Saaremaa Piimatööstus (2018), Insly ja Elisa Eesti (2019), Ericsson Eesti (2020), ABB AS ja AS Elcogen (2021), Bondora Group AS ja Interconnect Product Assembly AS (2022). Auhinna kohta saab rohkem lugeda SIIT.

Fotode autor: Arno Mikkor.

Tööinspektsiooni uudised

Uudiste toimetus