Persooniloos räägib Osula Graanuli tehasejuht Margus Milk oma juhtimispõhimõtetest ning avab inspireeriva vaate sellele, kuidas puidutööstuses väga heal tasemel tööohutusega silma paista, ja mis on selles valdkonnas aastatega enim muutunud.
Kus peavad ohutusmärgid kindlasti olema? Kes vastutab selle eest, et töötajad märkide tähendusest ka aru saaksid? Artikkel „Tööohutus märkide keeles“ avab erinevate märkide tüüpe töökeskkonnas, selgitab nende õiget asukohta ning juhendamise rolli märkide mõistmisel. Paberajakirja vahelt leiab kleebistelehe mõnede olulisemate ohutusmärkidega, mida töökeskkonnas vaja võib minna.
Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus kirjutab puhkamise vajadusest ja iga töötaja vastutusest alustada uut tööpäeva puhanuna.
Töövaidluskomisjoni juhataja Helen Tonkson avab rubriigis „Meie inimene“ töövaidluskomisjoni tööd, mis nõuab lisaks õigusteadusele ka inimloomuse tundmist, et töövaidlused pooli rahuldavate tulemusteni juhtida. Samuti kergitab Tonkson katet oma eriliselt hobilt – koerte välimikukohtuniku töölt.
Lisaks leiab ajakirjast tõlkeartikli keskkonnasõbralikest töökohtadest, meenutuse suvisest arvamusfestivalist, 2019. aastal juhtunud väga tõsise tööõnnetuse analüüsi, põhjaliku selgituse kontsernisisese töökeskkonna struktuuri korraldamisest ning palju muud huvitavat ja praktilist lugemist.
Loodame, et oma valdkonna parimailt spetsialistidelt kogutud teadmised ja ajakirja uuenenud visuaalne ilme inspireerivad tööelu teemadel lugema ja kaasa mõtlema. Kõik tööõnnetused on ennetatavad!
Tasuta ajakirja saab lugeda SIIT ja tellida SIIT.
Tööelu ajakirja rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi TAT ,,Töötervishoidu ja -ohutust väärtustava töökeskkonna arendamine 2021–2027" vahenditest. Ajakiri ilmub alates 2015. aastast.