Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ilmunud on Tööelu ajakirja kevadnumber

25.04.2023 | 13:01

Tööinspektsiooni traditsiooniline Tööelu ajakiri keskendub sel korral vaimsele tervisele ja töötajate vaimsele heaolule.

Teiste informatiivsete lugude seast saab lugeda, miks ei ole hea olla tööl asendamatu, mida saab tööandja teha töötajate vaimse heaolu tõstmiseks ja kuidas ennetada töökiusu. 

Rahvusvahelise haardega tarkvaraettevõtte Wisercati tegevjuht Mehis Sihvart avab persooniloos, mida tähendab olla eduka ettevõtte juht ning milliseks on aastate jooksul kujunenud tema juhtimisstiil. „Meie inimene“ rubriigis tutvustame seekord Vladimir Logatševi, kes töötab Tööinspektsiooni juhtiva nõustamisjuristina ning keda kolleegid tunnustasid tiitliga „Aasta Tegija 2022“.

Belbini koolitaja Mats Soomre avab inimtüüpide erinevusi ning jagab nippe, kuidas märgata töökaaslaste tugevusi ja arendada nõrkusi. Samuti saab lugeda, kuidas mõned vaimse tervise eripärad võivad tööturul hoopis konkurentsieeliseks osutuda ning kuidas selliseid inimesi paremini tööellu kaasata.

Juttu tuleb ka Tööinspektsioonile tehtavatest vihjetest, mille eesmärk on töökeskkonna puudustele tähelepanu juhtida. Kuigi enamus vihjetest on ajendatud soovist tööelu parandada, tuleb paraku ette ka juhtumeid, kus vihje tegija ajendiks on olnud hoopis midagi muud.

Nendest ja paljudest muudest teemadest saab rohkem lugeda Tööelu ajakirjast, mille leiab SIIT.

Ajakirja annab välja Tööinspektsioon alates aastast 2015 ning see ilmub kolm korda aastas. Tööelu ajakirja rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi TAT ,,Tervist hoidev töökeskkond ja võrdsed võimalused igale tööelus osalejale 2021-2023“ vahenditest.

Tööinspektsiooni uudised

Uudiste toimetus