Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Algatus „Panusta ohutusse, kohe!“ tõi kokku ligi poolsada ettevõtet

05.10.2018 | 13:55

Uudis

Tööinspektsiooni üleskutsega liitus septembri lõpus 48 ettevõtet ja asutust üle kogu Eesti. Nende lood ja soovitused, kuidas tööohutuse alast juhendamist läbi viia, leiab Tööelu sotsiaalmeedialehelt.

„Juhendamisnädalal kutsusime tööandjaid värskendama töötajate teadmisi, sest tööõnnetused juhtuvad enamasti just seetõttu, et juhendamine on tegemata või on sellest möödas liiga pikk aeg,“ ütles Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.

Kampaanias „Panusta ohutusse, kohe!“ osalenud asutuste spekter on väga lai - suurtest infrastruktuuriettevõtetest, mis annavad tööd tuhandetele inimestele kuni väikeste, kümnekonna töötajaga konsultatsioonibüroodeni.

Maret Maripuu sõnul on üheskoos tegemisel suurem jõud. „Vahel on vaja väikest impulssi või eeskuju, et asjad muutuksid. Iga aastaga on rohkem vastutustundlikke tööandjaid, kes hoolivad oma inimestest ning mõistavad, et tööohutusega tegelemiseks võetud aeg on hea investeering ettevõtte jätkusuutlikkusse,“ sõnas ta.

Algatusega „Panusta ohutusse, kohe!“ liitunud asutused viisid läbi tööohutuse alased juhendamised ning jäädvustasid tehtu fotode või videotena, mis oktoobrikuu jooksul saavad kõigile kättesaadavaks Tööelu Facebooki lehel.

Praktilisi ohutusnõuandeid ja juhendamisega seotud teavet nii töötajale kui ka tööandjale leiab Tööinspektsiooni tööelu portaalist.

Tööohutusnädala algatusse „Panusta ohutusse, kohe“! andsid oma panuse: ABB AS, Advokaadibüroo LMP, AS Eesti Raudtee, AS Tallinna Lennujaam, AS Tallinna Sadam, AS Tallinna Vesi, AS TREV-2 Grupp, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Coffee People OÜ, DHL Estonia AS, Dimedium AS, DPD Eesti AS, Eesti Energia AS, Enics Eesti AS, Eolane Tallinn AS, Estanc AS, Fontes PMP OÜ, Fortum Eesti AS, Imago OÜ, ISS Eesti AS, Juunika Koolius OÜ, Karsgemi OÜ, Koolitoitlustuse OÜ, Loodusvägi OÜ, Lovistic OÜ, Manpower OÜ, Nordic Houses KT OÜ, NPM Silmet OÜ, Omniva, OÜ Firesolutions, PR Strategies, Premier Restaurants Eesti OÜ (McDonald`s), Prime Line OÜ, Päästeamet, Saint-Gobain Glass Estonia SE, Sentire M.K. OÜ, Swedbank AS, Synctuition OÜ, Tallink Grupp AS, Tehnoaudit OÜ,  Telia Eesti, TS Laevad OÜ, Tööinspektsioon, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, Vegan Media OÜ, AS Favor, Viru Keemia Grupp AS ja Advanced Sports Installations Europe.

Taust

Eestis juhtub päevas keskmiselt 14 tööõnnetust, neist viiendik on raskete tagajärgedega. Sageli on selle põhjuseks töötaja puudulik väljaõpe ja juhendamine, mis on töökeskkonnas tuvastatud rikkumistelt teisel kohal.

2017. aastal laekus Tööinspektsioonile 5184 teadet tööõnnetustest. Võrreldes 2016. aastaga kasvas tööõnnetuste arv 85 võrra ja seda peamiselt just raskete tööõnnetuste osas. Selle aasta esimesel poolaastal juhtus Eestis enim õnnetusi metallitööstuse valdkonnas (285). Sellele järgneb kaubandus (258), kus on varasemaga võrreldes suurim õnnetuste kasv. Järgnevad riigikaitse (251) ning puidutööstus (211). Maakondlikult oli enim tööõnnetusi Tallinnas, Harjumaal ja Võrumaal, vähim aga Hiiumaal. Välismaal juhtus enim õnnetusi Eesti töötajatega Soomes ja Rootsis.