Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Konkursid

Laste joonistuste näitus "Minu tulevikutöö"

Tööinspektsioon koos oma hea sõbra, rahvusvahelise tööohutuse ja –tervishoiu „kõneisiku" Napoga kutsusid 2017. aastal Eesti lasteaialapsi osalema joonistuste näitusel, mille teemaks oli „Minu tulevikutöö“ – kelleks tahad saada ning kuidas teha seda tööd nii, et õnnetusi ei juhtuks? Panime saadetud piltidest kokku ühe vahva näituse. Esimesena said seda näha Euroopa Liidu eesistumise raames toimuvast töötervishoiu ja tööohutuse konverentsist osavõtjad. 

Väga tore oli, et nii paljud lapsed joonistasid toredaid pilte sellest, kellena nad tahaksid tulevikus töötada. Kokku saadeti meile 642 joonistust 61 lasteaiast.

Enim tahavad lapsed saada politseinikuks, juuksuriks, popid on ka erinevad loomadega seotud ametid. Saada tahetakse ka lauljaks, arstiks/hambaarstiks, sõduriks, sportlaseks, tantsijaks, müüjaks, remondimeheks jne. Mitu last tahtis saada emaks või isaks, kuid oli ka uuema ajastu karjäärisoove nagu juutuuber, Disney filmitegija, kosmonaut, telekamängupoe müüja, teadlane. Lapsed jälgivad ka ümberringi toimuvat tähelepanelikult ja nii soovitigi saada näiteks varjupaiga juhatajaks või politseinikuks/sõduriks, et kaitsta inimesi kurja eest.

Napo ja Tööinspektsioon tänavad kõiki lasteaedu ja lapsi, kes võtsid vaevaks meile oma joonistusi saata. Konverentsi külastajad üle kogu Euroopa rõõmustasid teie piltide üle. Edaspidi loodab Tööinspektsioon sama näitust saata ringtuurile üle Eesti. Kui keegi soovib, et näitus ka teie kodulinna jõuaks, andke kindlasti Tööinspektsioonile teada!

 

Laste joonistuste näitus "Maailma parim töö"

2016. aasta kevadel kutsus Tööinspektsioon lapsi joonistama pilte teemal "Maailma parim töö". Meile saadetud laste piltidest koostasime  näituse, et rõõmustada sellega inimesi üle Eesti.

Sel aastal kogusime kokku üle 70 joonistuse. Kõige rohkem joonistasid lapsed pilte baleriinidest, politseinikest ja ehitajatest.

Suur aitäh Tallinna Luha Lasteaed, Põltsamaa Lasteaed Mari, Lasteaed Rukkilill, Tallinna Lasteaed Südameke ja Tartu Lasteaed Sass, et te laste joonistused Tööinspektsioonile saatsite!

Oktoobrikuus oli näitus üleval Käina Raamatukogus, septembrikuus Tallinnas, Sotsiaalministeeriumi fuajees.

 

Laste joonistuste näitus "See on ohtlik"

2015. aasta, ülemaailmsel tööohutuse ja töötervishoiu päeval kutsus Tööinspektsioon kõiki Eesti lasteaialapsi joonistama pilte teemal "See on ohtlik" . Lapsed joonistasid pildid ohtudest, mida nad tunnevad, teavad ja muidugi eelkõige nippidest kuidas neist keerulistest olukordadest ohutult välja tulla. Kõikidest laekunud piltidest, mida oli kokku 75 koostati näitus ning see on tänaseks üleval olnud mitmes kohas üle Eesti nt Sotsiaalministeeriumis, Haapsalu Lasteraamatukogus, Viljandi Linnaraamatukogus, Võru Lasteraamatukogus.