Veateade

  • Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in Database::parseConnectionInfo() (line 1612 of /var/virtual/ti.ee/includes/database/database.inc).
  • Notice: Undefined offset: 0 in Database::parseConnectionInfo() (line 1612 of /var/virtual/ti.ee/includes/database/database.inc).

Tunne oma õigusi – märka ohtu 2017

Kampaania “Tunne oma õigusi – märka ohtu” eesmärgiks oli teadvustada nii töötajale kui tööandjatele, et masinatega töötamisel tuleb olla tähelepanelik ning kontrollida alati töövahendite seisukorda. Kui märgatakse töövahendites vigu või puudusi, tuleks sellest alati teavitada oma tööandjat.

Statistika näitab, et paljud masinatega seotud tööõnnetused juhtuvad tegelikult hooletusest, hoolimatusest ning hajameelsusest. Kiputakse unustama, et töövahendi tootja pole kaitseseadised ilmaasjata ette näinud ning masinaid hakatakse omavoliliselt ümber seadistama või muutma. See loob sobiva pinnase tööõnnetuste juhtumiseks. Kontrolli kaotamisest masinate, tööriistade või transpordivahendite üle võivad tekkida väga tõsised ohuolukorrad, mille tulemuseks on tööõnnetus, halvimal juhul ka töösurm.

Kampaaniat finantseeris Euroopa Sotsiaalfond Toetuse andmise tingimused "Töövõimet hoidva ja säästva töökeskkonna arendamine 2014–2020“

Täpsema info aasta alguses toimunud kampaania kohta leiab Tööelu portaalist.