Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

SLIC kampaania lõpukonverents

2015 aasta 18. juunil toimus Tallinnas SLIC kampaania lõpukonverents, millest võtsid osa kampaanias osalenud riigid. Lõpukonverentsil tegi Tööinspektsiooni esindaja ülevaate Euroopa ja Eesti järelevalve tulemustest, lisaks jagasid oma kampaania kogemust ka Horvaatia, Rumeenia, Rootsi ja Portugali esindajad. Igapäevasest kogemusest libisemise ja komistamise ennetamisel tutvustas Kunda Nordic Tsement esindaja Peeter Toom ning samal teemal jagas oma ekspertkogemust Suurbritannia Health and Safety Laboratory esindaja.

Samal tasapinnal libisemisest ja komistamisest põhjustatud õnnetuste ennetamise kampaania 2014

Vanemtööinspektorite Komitee (SLIC) on otsustanud 2014. a läbi viia kampaania teemal libisemine ja komistamine samal tasapinnal.

Kampaania ettevalmistamiseks ja koordineerimiseks moodustati Eesti juhitav töörühm kuhu kuuluvad veel Iirimaa, Poola, Taani ja Ühendkuningriigi ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri esindajad.

Töörühma ülesandeks oli ette valmistada nii tööandjatele kui töötajatele suunatud järelevalve kampaania kui ka teavituskampaania.

Teavituskampaania raames koostatakse õpetlik interaktiivne tarkvara olukordadest kus libisemine ja komistamine on võimalik ja nende ennetamise võimalustest, kampaania kalender 2015. aastaks ja poster.

Teavitustööd toetab ka 2013. a valminud EU-OSHA Napo video libisemise ja komistamise kohta, mis on kättesaadav siit.

Kampaania eesmärk on ennetada libisemisest ja komistamisest põhjustatud õnnetusi. Kampaania on suunatud järgmistele majandusharudele:

  • toiduainetetööstus;
  • metallitööd;
  • tervishoid;
  • HoReCa (hotell, restoran, catering);
  • jaemüük,
  • hulgimüük (laondus).

Vaata lisaks: