Menu

Kampaania "Ohtlikud ained töökeskonnas" 2018-2019

24. aprillil 2018 algas algas Euroopa Tööohutuse ja Tervishoiu Agentuuri juhtimisel kaheaastane teavitus-ja koostööprojekt pööramaks tähelepanu ohtlikele ainetele töökeskkonnas. Eestis on erilise tähelepanu all kantserogeenid, mis põhjustavad enamiku surmaga lõppevatest kutsehaigustest Euroopa Liidust.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) teavitus- ja koostööprojekt toimub üheaegselt enam kui 30 riigis. Teavitustöö eesmärgiks on juhtida tähelepanu töökeskkonnas peituvatele ohtlike ainetega seotud riskidele. Lisainfo kampaania kohta: www.healthy-workplaces.eu/et

 

Kampaania tegevused 2019. aastal

XXI töötervishoiupäeva konverents: ohtlikest ainetest tööstressini

Töötervishoid, ohtlikud ained töökeskkonnas, töökohal tervise hoidmise võimalused ning töötervishoiu arengusuunad on seekordse töötervishoiupäeva konverentsi keskmes.

Konverents toimub 16. oktoobril Rahvusraamatukogus Tallinnas. Registreeru siin

Päevakava:

XXI töötervishoiupäeva konverents

Moderaator: Hannes Hermaküla

10.30 registreerimine, hommikukohv

11 konverentsi avamine: Tanel Kiik, sotsiaalminister

11.20-11.45 Töökeskkond 2019: kas meie inimeste tervis ja ohutus on tagatud? Maret Maripuu, Tööinspektsiooni peadirektor

11.45 Tervisekontroll töötervishoiuarsti juures: ohtlikest ainetest tööstressini Dr Toomas Põld, Qvalitas

12.20 Tööinspektsioon kolib internetti: Tööelu infosüsteemi arengutest. Rauno Piirsalu, Tööelu infosüsteemi projektijuht

12.40-12.55 Ohtlikud ained töökeskkonnas: kampaania kokkuvõte

12.55 Töökeskkonna ohtude maandamine: tööstress

13.15-14.15 lõuna

14.15-15.00 tööstressiga toimetulek. Erinevad vaatenurgad. Kogemusi jagavad Confido, Elisa, Isvara Joogakool

15.00-15.15 Värske pilguga töötervishoiust. Dr Evelin Ilves, töötervishoiu arst-resident

15.15-15.45 Arutelu: Millist töötervishoidu soovime?

15.45 konverentsi lõpetamine

NB! Konverentsi ajakava täpsustub 

Filmipärastlõunad Tallinnas, Tartus ja Pärnus 

Välismaale tööle minek tähendab suuremat sissetulekut, mitmekesisemat kogemust. Mida aga tähendab võõrsil töötamine inimesele, kelle pere on kaugel kodumaal? Kuidas tulla toime üksindustundega ja murega koduste pärast? Neil teemasid käsitleb film „Marina“, mis võitis 2018. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna. Filmile järgneb arutelu. 

Filmipärastlõunad toimuvad: 

08.10 kell 15 kino Artis, Tallinn registreeru http://kysimustik.sm.ee/index.php/574426?lang=et

09.10 kell 15 kino Cinamon, Tartu http://kysimustik.sm.ee/index.php/892842?lang=et

10.10 kell 15 kino Apollo, Pärnu http://kysimustik.sm.ee/index.php/752393?lang=et

Augustikuised infoseminarid: Ohtlikud ained töökeskkonnas – kuidas hinnata riske?

Seekordne infopäev püüab olla võimalikult praktiline. Teeme koos läbi ohtliku kemikaali riskide hindamise nii, nagu see päriselt olema peaks. Vaatame kolme erineva kemikaali riskide hindamist - ehk on siis tulevikus ka teiste ohtlike kemikaalide riskide hindamine kergem, sest kõige paremini õpime just ise läbi tehes.

Infoseminarid toimusid 29. augustil Tallinnas ja 30. augustil Tartus. 

Pärastlõunaseminar „Tööohutus ja –tervishoid ettevõttes - investeering või tüütu kohustus? Kogemusi Euroopast ja Eestist“

Seminar toimus kolmapäeval, 29. mail 2019 Veerenni Tervisemajas.

Sissejuhatus teemasse – Kristel Abel (Tööinspektsioon)

Kaubandus-Tööstuskoja vaade töötervishoiule – kus oleme täna? Kas oleme olukorraga rahul? - Mait Palts (Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor)

Värske uuringu-ülevaate esitlus: Ülevaade mikro- ja väikeettevõte töötervishoiust ning -ohutusest Euroopas ja Eestis. Mis positsioonis teistega võrreldes oleme?  - Kristel Abel (TI)

Terviklik lähenemine töötaja tervisele tänapäeva muutunud töökeskkonna valguses ja Confido käsitlus sellest. - Confido juht Kadi Lambot  

Psühhosotsiaalne stress töökohal. Psühhosotsiaalsed ohutegurid. - psühholoog Tiina Keskküla (Confido)

Hea praktika näide - ehitusettevõte Bonava. Hea töökeskkond on Bonava Eesti jaoks investeering edusse. Kogemusi otse ehitusplatsilt.   

Infohommik 03.05.2019

Infohommik toimus Tööinspektsioonis, Mäealuse 2/3, Tallinn

Materjalid:

 

Kampaania tegevused 2018. aastal

Töötervishoiupäeva konverents

Töötervishoiupäeva konverents toimub sel aastal teisipäeval, 23. oktoobril Tallinnas Rahvusraamatukogu suures saalis. Sel aastal on fookuses ohtlikud ained töökeskkonnas, ohutuse ja tervise säästmise tagamine ning võimalused toetada töötajat, kelle töövõime on vähenenud. Konverents on tasuta!

Konverentsi fotod

GALERII

Konverentsi materjalid

Filmiõhtud

Tööinspektsioon ja EU-OSHA kutsuvad filmipärastlõunatele 3. oktoobril Tallinnas ning 5. oktoobril Pärnus. Vaatame koos filmi „Before the Bridge“ (Enne silda), mis võitis 2017. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna. Film räägib tööturu uuenemisest ning töökohtade automatiseerimisest. Filmivaatamise järel arutleme koos psühholoogi ja karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaaga, kas osa tööõnnest kuulub tulevikus robotitele.

Tallinnas toimub tasuta filmiõhtu kinos Artis ning Pärnus Apollo kinos. Ürituse algus mõlemas linnas kell 15. Film on eestikeelsete subtiitritega. Vaata treilerit siin: https://vimeo.com/220903301

Infohommikud

Ohtlikud ained töökohal – mis need on?

Infohommikute teemad: ohtlikud kemikaalid; sagedasemad rikkumised; kutsehaigestumised; kantserogeenid; sihtkontrollide tulemused. Infohommikud toimusid augusti lõpus Tallinnas, Jõhvis ja Tartus.  

Infomaterjalid


Kampaania „Tervislikud töökohad sõltumata east“ 2016-2017

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) viib läbi kaheaastast kogu Euroopat hõlmavat kampaaniat: „Tervislikud töökohad sõltumata east” (Healthy Workplaces for All Ages). Kampaania eesmärk on edendada säästvat töötamist ja tervena vananemist alates tööelu algusest. Sellega kaitstakse töötajate tervist enne ja pärast pensioniiga ning ühtlasi ka organisatsioonide tootlikkust. 

Kampaania ametlik kodulehekülg https://healthy-workplaces.eu/et
Tutvustav videoklipp https://healthy-workplaces.eu/en/videos

Kampaania tegevused Eestis, mis toimusid 2017. aastal:

  • Seminarid „Tervislikud töökohad sõltumata east – soolised ja ealised iseärasused“ Pärnus, Tartus ja Jõhvis
  • Töötervishoiupäeva konverents 24. oktoobril Tallinnas 
  • Filmiõhtud Tallinnas ja Tartus