Menu

Kampaania "Ohtlikud ained töökeskonnas" 2018-2019

24. aprillil 2018 algas algas Euroopa Tööohutuse ja Tervishoiu Agentuuri juhtimisel kaheaastane teavitus-ja koostööprojekt pööramaks tähelepanu ohtlikele ainetele töökeskkonnas. Eestis on erilise tähelepanu all kantserogeenid, mis põhjustavad enamiku surmaga lõppevatest kutsehaigustest Euroopa Liidust.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) teavitus- ja koostööprojekt toimub üheaegselt enam kui 30 riigis. Teavitustöö eesmärgiks on juhtida tähelepanu töökeskkonnas peituvatele ohtlike ainetega seotud riskidele. Lisainfo kampaania kohta: www.healthy-workplaces.eu/et

 

UUS! Pärastlõunaseminar „Tööohutus ja –tervishoid Euroopa mikro- ja väikeettevõtetes“

Kolmapäev, 29. mai 2019 kl 14-16.45

Koht:  Veerenni Tervisemaja 5. korrus, SYNLAB (Veerenni 53a, Tallinn)

 

14-14.30 kerge lõuna, suupisted, kohvi-tee

14. 30-35 Sissejuhatus teemasse – Kristel Abel (Tööinspektsioon)

14.35-14.45 Kaubandus-Tööstuskoja vaade töötervishoiule – kus oleme täna? kas oleme olukorraga rahul? Mait Palts (Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor)

14.45-15.15 Värske uuringu-ülevaate esitlus: Ülevaade mikro- ja väikeettevõte töötervishoiust ning -ohutusest Euroopas ja Eestis.

Mis positsioonis teistega võrreldes oleme?  - Kristel Abel (TI)

15.15 – 15.30 Confido juht Kadi Lambot  

15.30 – 16.00 Psühhosotsiaalne stress töökohal - psühholoog Tiina Keskküla (Confido)

16.00 – 16.15 hea praktika näide - Bonava

16.15-16.45 Ringkäik Confidos ja vestlus

 

NB! Päevakavas võib tulla ette muutusi

Registreeru

 

Infohommik 03.05.2019

Infohommik toimus Tööinspektsioonis, Mäealuse 2/3, Tallinn

Materjalid:

 

Töötervishoiupäeva konverents

Töötervishoiupäeva konverents toimub sel aastal teisipäeval, 23. oktoobril Tallinnas Rahvusraamatukogu suures saalis. Sel aastal on fookuses ohtlikud ained töökeskkonnas, ohutuse ja tervise säästmise tagamine ning võimalused toetada töötajat, kelle töövõime on vähenenud. Konverents on tasuta!

Konverentsi fotod

GALERII

Konverentsi materjalid

Filmiõhtud

Tööinspektsioon ja EU-OSHA kutsuvad filmipärastlõunatele 3. oktoobril Tallinnas ning 5. oktoobril Pärnus. Vaatame koos filmi „Before the Bridge“ (Enne silda), mis võitis 2017. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna. Film räägib tööturu uuenemisest ning töökohtade automatiseerimisest. Filmivaatamise järel arutleme koos psühholoogi ja karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaaga, kas osa tööõnnest kuulub tulevikus robotitele.

Tallinnas toimub tasuta filmiõhtu kinos Artis ning Pärnus Apollo kinos. Ürituse algus mõlemas linnas kell 15. Film on eestikeelsete subtiitritega. Vaata treilerit siin: https://vimeo.com/220903301

Infohommikud

Ohtlikud ained töökohal – mis need on?

Infohommikute teemad: ohtlikud kemikaalid; sagedasemad rikkumised; kutsehaigestumised; kantserogeenid; sihtkontrollide tulemused. Infohommikud toimusid augusti lõpus Tallinnas, Jõhvis ja Tartus.  

Infomaterjalid


Kampaania „Tervislikud töökohad sõltumata east“ 2016-2017

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) viib läbi kaheaastast kogu Euroopat hõlmavat kampaaniat: „Tervislikud töökohad sõltumata east” (Healthy Workplaces for All Ages). Kampaania eesmärk on edendada säästvat töötamist ja tervena vananemist alates tööelu algusest. Sellega kaitstakse töötajate tervist enne ja pärast pensioniiga ning ühtlasi ka organisatsioonide tootlikkust. 

Kampaania ametlik kodulehekülg https://healthy-workplaces.eu/et
Tutvustav videoklipp https://healthy-workplaces.eu/en/videos

Kampaania tegevused Eestis, mis toimusid 2017. aastal:

  • Seminarid „Tervislikud töökohad sõltumata east – soolised ja ealised iseärasused“ Pärnus, Tartus ja Jõhvis
  • Töötervishoiupäeva konverents 24. oktoobril Tallinnas 
  • Filmiõhtud Tallinnas ja Tartus