Laste joonistuste näitus "Minu tulevikutöö"

Tööinspektsioon koos oma hea sõbra, rahvusvahelise tööohutuse ja –tervishoiu „kõneisiku" Napoga kutsusid 2017. aastal Eesti lasteaialapsi osalema joonistuste näitusel, mille teemaks oli „Minu tulevikutöö“ – kelleks tahad saada ning kuidas teha seda tööd nii, et õnnetusi ei juhtuks? Panime saadetud piltidest kokku ühe vahva näituse. Esimesena said seda näha Euroopa Liidu eesistumise raames toimuvast töötervishoiu ja tööohutuse konverentsist osavõtjad.

Väga tore oli, et nii paljud lapsed joonistasid toredaid pilte sellest, kellena nad tahaksid tulevikus töötada. Kokku saadeti meile 642 joonistust 61 lasteaiast.

Enim tahavad lapsed saada politseinikuks, juuksuriks, popid on ka erinevad loomadega seotud ametid. Saada tahetakse ka lauljaks, arstiks/hambaarstiks, sõduriks, sportlaseks, tantsijaks, müüjaks, remondimeheks jne. Mitu last tahtis saada emaks või isaks, kuid oli ka uuema ajastu karjäärisoove nagu juutuuber, Disney filmitegija, kosmonaut, telekamängupoe müüja, teadlane. Lapsed jälgivad ka ümberringi toimuvat tähelepanelikult ja nii soovitigi saada näiteks varjupaiga juhatajaks või politseinikuks/sõduriks, et kaitsta inimesi kurja eest.

Napo ja Tööinspektsioon tänavad kõiki lasteaedu ja lapsi, kes võtsid vaevaks meile oma joonistusi saata. Konverentsi külastajad üle kogu Euroopa rõõmustasid teie piltide üle. Edaspidi loodab Tööinspektsioon sama näitust saata ringtuurile üle Eesti. Kui keegi soovib, et näitus ka teie kodulinna jõuaks, andke kindlasti Tööinspektsioonile teada!